Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Anasayfa / Genel / Android Q’da Gelişmiş Face ID Olacak

Android Q’da Gelişmiş Face ID Olacak

Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen Android’in yeni sürümü Android Q 10.0 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Android Q’nun gelişmiş Face ID (yüz tanımlama) sistemine sahip olacağı açıklandı. Android Q’nun Face ID özelliğine ve çıkış tarihine daha detaylı bakalım.

Android, sistemini güncellemeye devam ediyor. Android 8.0 Oreo, 9.0 Pie derken şimdi de Android Q10.0 sürümü geliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Android Q, 7-9 Mayıs 2019 tarihinde tanıtılacak. Android Q‘nun çıkış tarihinin açıklanmasından sonra Android Q ile birlikte gelecek yeni özellikler de konuşulmaya başlandı.

Gelen bilgilere göre Android Q ile birlikte gelişmiş Face ID (yüz tanımlama) sistemi Android cihazlara gelecek. Şu ana kadar Android cihazlarda kullanılan yüz tanımlama sistemi güvenlik açısından oldukça zayıftı. Bir fotoğraf aracılığıyla yüz tanımlama sisteminden kolaylıkla kaçılabiliyordu. Android Q ile bu güvenlik açığı büyük ölçüde kapatılacak. Apple’ın Face ID sistemine paralel bir sistem kullanılacak.

Android Q ile gelecek yüz tanımlama sistemi derinlik sensörleri ve benzeri donanımlarla bütün Android cihazlarda kullanılabilecek.

Hakkında Admin

Check Also

Kablosuz RoboFly Tıpkı Bir Böceğe Benziyor, Gücünü Lazerden Alıyor

Uçan robotların yeni türü olan RoboFly çok küçük ve çok hafif. Yalnızca bir kürdan ağırlığındalar. Parmağınıza konabilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor Reklam